Kamerový systém asistence řidiče ADAS

T-Cars Fleet Management ADAS (Advanced Driver Assistance System), nové inovativní video řešení systému GPS sledování s kombinací kamery ADAS! Bezpečnostní prvky řešení ADAS jsou navrženy tak, aby se zabránilo kolizím a nehodám tím, že nabízí technologie, které řidiče upozorní na možné kolize a další chyby na silnici. Řidič bude při detekování událostí UPOZORNĚN vizuální a zvukovou výstrahou prostřednictvím malého monitoru před řidičem. Tyto funkce mohou dramaticky zvýšit účinnost ADAS pro záchranu životů. Například Pojišťovací institut pro bezpečnost silničního provozu zjistil, že systémy varování před čelní srážkou snižují počet dopravních nehod zepředu dozadu o 27 %.

ADAS kamera společně s GPS jednotkou ve vozidle zajišťuje odeslání všech událostí detekovaných ADAS kamerou na server. Tímto zajistí podklady o průběhu jízdy a chování řidiče na silnici. Při řízení vozidla kamera ADAS neustále natáčí a ukládá videozáznamy na kartu MicroSD s kapacitou 16 GB a dobou záznamu až 4 hodiny, také podporuje až 64 GB s nahráváním 15 hodin.

VLASTNOSTI:

  • Upozornění řidiče na události – řidič obdrží oznámení prostřednictvím malého monitoru před řidičem, když dojde k událostem na silnici.
  • Přenos událostí na server – přijímáním dat o událostech na serveru může vlastník vozového parku analyzovat chování řidiče a vyhnout se potenciálním nebezpečím na silnicích.
  • Videozáznam událostí – když je zapalování vozidla zapnuté, kamera ADAS začne nahrávat a ukládá až 15 hodin délky videa.
Varování před čelní srážkou Varování řidiči v kritické situaci, kdy hrozí srážka.
Varování před vybočením z jízdního pruhu Poskytování varování před vyjíždění z jízdního pruhu pro bezpečnou jízdu. ADAS upozorní řidiče zvukovými a vizuálními výstrahami a pomůže znovu získat směr, pokud vozidlo opustí jízdní pruhy.
Varování před srážkou chodců Varování řidiče v kritických situacích, kdy je před cestou vozidla chodec
Start alarm předního vozidla Upozornění řidiče, pokud se přední vozidlo začne pohybovat vpřed z 0 rychlostí (úplný stav zastavení) a vozidlo se nepohne do 2 sekund.
Varování před blízkostí vpřed Upozornění řidiče, pokud v detekčním rozsahu existuje vozidlo.
Rozpoznávání omezení rychlosti Rozpoznání značek omezení rychlosti a varování před překročením povolené rychlosti. Tato funkce je k dispozici pouze ve verzi ADAS PLUS.